حمایت هالیوود از پناهی و رسول اف

صد‌ها تن از بازیگران، تهیه‌کنندگان و کارگردانان هالیوود روز چهارشنبه ۱۸ خرداد به دعوت سازمان عفو بین‌الملل در مقابل سازمان ملل در نیویورک گرد آمدند و با ارائه طومار بلندی که در حمایت از دو فیلمساز ایرانی جعفر پناهی و محمد رسول‌اف تهیه شده بود، از سازمان ملل خواستار حمایت از این دو فیلمساز شدند.

به گزارش روزنامه گاردین، روز گذشته عفو بین الملل از ستارگان هالیوود دعوت کرده که برای تسلیم طوماری که در حمایت از پناهی تنظیم شده به سازمان ملل، در مقابل دفتر این سازمان در نیویورک اجتماع کنند.

به نوشته گاردین، شان پن و سوزان سارندن بازیگران سر‌شناس هالیوود، اخیرا با همکاری عفو بین الملل، کمپینی را در حمایت از جعفر پناهی به راه انداختند و طوماری در این زمینه تهیه کردند.

نزدیک به ۲۰ هزار نفر از جمله تعداد زیادی از بازیگران و کارگردان‌های سر‌شناس هالیوود شامل مارتین اسکورسیزی، فرانسیس فورد کاپولا، استیون اسپیلبرگ، پل هگیس، ریدلی اسکات، هانس زیمر، پل مازورسکی، الیوت گولد، می‌ا فارو، جاش برولین، هاروی کیتل و مایکل آپتد، از چهره‌های سرشناسی‌اند که طومار حمایت از آزادی پناهی را امضا کرده‌اند.

محسن مخملباف، حمید دباشی، آذر نفیسی، مازیار بهاری، نازنین بنیادی، شهره آغداشلو، رکسانا صابری و گوگوش نیز از امضا کنندگان این طومار بوده‌اند.

تظاهرکنندگان بعد از اجتماع در برابر سازمان ملل، یکی از میدان‌های نیویورک را به طور نمادین به میدان آزادی تغییر دادند. 

/ 0 نظر / 24 بازدید