ایسوت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ ایسوت
آرشیو وبلاگ
      فیلم پلاس (تئاتر، سینما و تلویزیون)
حمایت هالیوود از پناهی و رسول اف نویسنده: ایسوت - شنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٠

گروهی از بازیگران و کارگردانان و تهیه‌کنندگان هالیوودی با تجمع در مقابل سازمان ملل، خواستار لغو محکومیت جعفر پناهی و محمد رسول‌اف شدند.


صد‌ها تن از بازیگران، تهیه‌کنندگان و کارگردانان هالیوود روز چهارشنبه ۱۸ خرداد به دعوت سازمان عفو بین‌الملل در مقابل سازمان ملل در نیویورک گرد آمدند و با ارائه طومار بلندی که در حمایت از دو فیلمساز ایرانی جعفر پناهی و محمد رسول‌اف تهیه شده بود، از سازمان ملل خواستار حمایت از این دو فیلمساز شدند.

به گزارش روزنامه گاردین، روز گذشته عفو بین الملل از ستارگان هالیوود دعوت کرده که برای تسلیم طوماری که در حمایت از پناهی تنظیم شده به سازمان ملل، در مقابل دفتر این سازمان در نیویورک اجتماع کنند.

به نوشته گاردین، شان پن و سوزان سارندن بازیگران سر‌شناس هالیوود، اخیرا با همکاری عفو بین الملل، کمپینی را در حمایت از جعفر پناهی به راه انداختند و طوماری در این زمینه تهیه کردند.

نزدیک به ۲۰ هزار نفر از جمله تعداد زیادی از بازیگران و کارگردان‌های سر‌شناس هالیوود شامل مارتین اسکورسیزی، فرانسیس فورد کاپولا، استیون اسپیلبرگ، پل هگیس، ریدلی اسکات، هانس زیمر، پل مازورسکی، الیوت گولد، می‌ا فارو، جاش برولین، هاروی کیتل و مایکل آپتد، از چهره‌های سرشناسی‌اند که طومار حمایت از آزادی پناهی را امضا کرده‌اند.

محسن مخملباف، حمید دباشی، آذر نفیسی، مازیار بهاری، نازنین بنیادی، شهره آغداشلو، رکسانا صابری و گوگوش نیز از امضا کنندگان این طومار بوده‌اند.

تظاهرکنندگان بعد از اجتماع در برابر سازمان ملل، یکی از میدان‌های نیویورک را به طور نمادین به میدان آزادی تغییر دادند. 

  نظرات ()
مطالب اخیر پیام تبریک استاد شجریان برای اصغر فرهادی بفرمایید شام ایرانی جدایی نادر از سیمین در جشنواره ملبورن کپی برداری واکنش انجمن بازیگران سینمای ایران به دستگیری پگاه آهنگرانی مدرک دکترای افتخاری مهران مدیری از یک دانشگاه آمریکایی پوستر فیلم "اینجا بدون من" آتش زده شد!! تلاش برای فروش فیلم پایان نامه حمایت هالیوود از پناهی و رسول اف ساخت فیلم عشق سلطنتی
کلمات کلیدی وبلاگ اصغر فرهادی (٢) مسعود کیمیایی (٢) جشنواره کن (٢) جدایی نادر از سیمین (٢) ناصر حجازی (٢) محمد رسول اف (٢) فیلم پایان نامه (۱) پگاه آهنگرانی (۱) بفرمایید شام (۱) اینجا بدون من (۱) ازدواج سلطنتی (۱) جعفرپناهی (۱) جعفر پناهی (۱) فاطمه معتمدآریا (۱) بیژن بیرنگ (۱) مهران مدیری (۱) اخراجی ها (۱) فیلم (۱) سینما (۱) شجریان (۱) گلشیفته فراهانی (۱) اسکار (۱)
دوستان من پادگان دختر سرباز اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب